Chemie kolem nás

Chemie kolem nás je ideální odpolední aktivitou pro všechny zvídavé děti od 8 let, které své rodiče běžně trápí otázkami typu „Co to znamená, že je ocet kyselina?“ nebo „Jak vzniká sůl?“.  Každá lekce je zaměřena na nějakou oblast chemie, se kterou se běžně setkáváme doma nebo v přírodě a kombinuje v sobě jak rozšiřování obecných znalostí z chemie, tak i zkoumání svého okolí v úplně jiném úhlu pohledu. Během lekcí se snažíme, aby si děti vše vyzkoušely na vlastní kůži – využíváme moderních technologií, ilustrativních modelů a samozřejmě hlavně názorných pokusů. Děti provádí pokusy samy nebo v malých skupinkách a také si v mnoha případech vyrábí modely nebo tématické výrobky, které si poté odnesou domů.

Kurz má celkem 8 lekcí, 4 v každém pololetí. Lekce probíhá jedenkrát za měsíc (konkrétní náplň a data lekcí najdete v přiloženém pdf souboru níže), trvá 3 hodiny a je zaměřená na 1 část chemie.

Témata budou pokrývat např. chemii potravin, biochemii rostlin a živočichů, kyseliny, zásady, soli nebo kyslík, oxid uhličitý aj. Více info o náplni jednotlivých lekcí a konkrétní data jim věnujícím se setkáním budou doplněny před začátkem kurzu.

Lekce je určena pro minimálně 3, maximálně však 6 dětí a základem je individuální přístup a pomoc každému účastníkovi dle jeho schopností a zájmu. Kurzy jsou vhodné pro děti od 8 let (2. třídy), ale vždy záleží na individuálních schopnostech a zájmu dítěte.

Cena: 5000 Kč s DPH pro veřejnost i žáky ZŠ Poláčkova, 4 setkání (á 3 hodiny) s pomůckami a materiálem.

Kdy: Kurz je naplánován na středy (15:30-18:30) jednou za měsíc, zpravidla 3. týden v měsíci – první lekce proběhne 16. 10. 2019. Následující lekce prvního pololetí budou: 20. 11., 11. 12., 15. 1.

Lektorka: Klára Horáčková (zaměření molekulární biologie a imunologie)

Přihlášky: zde