Chemie kolem nás

Chemie kolem nás je ideální odpolední aktivitou pro všechny zvídavé děti od 8 let, které své rodiče běžně trápí otázkami typu „Jak to, že jsou listy zelené a fotosyntetizují?“ nebo „Co se stane, když smíchám ocet a sodu?“.  Každá lekce je zaměřena na nějakou oblast chemie, se kterou se běžně setkáváme doma nebo v přírodě a kombinuje v sobě jak rozšiřování obecných znalostí z chemie, tak i zkoumání svého okolí v úplně jiném úhlu pohledu. Během lekcí se snažíme, aby si děti vše vyzkoušely na vlastní kůži – využíváme moderních technologií, ilustrativních modelů a samozřejmě hlavně názorných pokusů. Děti provádí pokusy samy nebo v malých skupinkách a také si v mnoha případech vyrábí modely nebo tématické výrobky, které si poté odnesou domů.

Kurz má celkem 8 lekcí, 4 v každém pololetí. Lekce probíhá jedenkrát za měsíc (konkrétní náplň a data lekcí najdete v přiloženém pdf souboru níže), trvá 3 hodiny a je zaměřená na 1 část chemie.

Lekce je určena pro minimálně 3, maximálně však 6 dětí a základem je individuální přístup a pomoc každému účastníkovi dle jeho schopností a zájmu. Kurzy jsou vhodné pro děti od 8 let (2. třídy), ale vždy záleží na individuálních schopnostech a zájmu dítěte.

Cena: bude doplněna.

Kdy: Kurz je naplánován na středy (15:30-18:30) jednou za měsíc, konkrétní data viz přiložený pdf soubor.

Lektorka: Klára Horáčková (zaměření molekulární biologie a imunologie)

Přihlášky: bude doplněno.

Více info o náplni a konkrétní data setkání najdete v následujícím souboru: bude doplněno.