Václav Luňáček

Ahoj, jmenuju se Vášek Luňáček a protože jsem povoláním Strojní inženýr tak mě baví všelijaká hejblátka a udělátka. Čas od času brouzdám na internetu a zjišťuju, co zajímavého se dá vyrobit a vymyslet. Pokud objevím něco co se mi líbí a zároveň to nějak využívá zajímavých přírodních zákonitostí, tak to pak společně s dětmi zkoušíme na kroužku. Obvykle vše vyrábíme a sestavujeme se základních surovin, takže se neobejdeme bez nářadí, se kterým se všichni učíme pracovat. Kromě hejblátek a udělátek mě zajímá i věda, hlavně fyzika, takže občas místo různých zařízení „vyrábíme“ pokusy.

Těším se na všechny, kteří se nebojí vyzkoužet, co vše dovedou vyrobit vlastníma rukama. Na všechny, které zajímá, jak věci fungují, a na všechny kteří mají radost, když se dílo podaří. A vy se naopak můžete těšit směsici pokusů, udělátek a hejblátek ze světa elektřiny a magnetizmu a chemie a termomechaniky a mechaniky a …. a …..a…všeho možného dalšího v rámci mého kroužku Malý badatel.

Jinak kromě kroužku a práce, kde společně s mým týmem deseti kolegů vyvíjíme a konstruujeme výrobní linky mám i další koníčky. Nejvíce času věnuju Basketbalu a v poslední době také kajakingu, kde se snažím pádlovat na všelijakých divokých tocích doma i v zahraničí – pokud možno hlavou vzhůru 🙂 A to vše mohu dělat jen díky mé úžasné a trpělivé ženě Lucce, která je ochotná mě stále ještě v mých aktivitách podporovat.

Email: vaclavlunacek@intellectus.cz