Do It Yourself (Vyrob si sám)

Komu by se nelíbilo mít doma šikovného kutila, který vymyslí kreativní řešení k jakémukoliv problému? Právě fenomén „Do It Yourself“ neboli česky „Vyrob si sám“ popisuje situace, během nichž si člověk svépomocí, často z domácích surovin, vyrobí užitečný výrobek sloužící jemu nebo jeho okolí.

Během série lekcí s tímto tématem budeme většinou vyrábět jednoduché stroje a přístroje, na kterých budeme postupně poznávat základní aspekty fungování techniky. Obvykle budeme vše vyrábět „od píky“ – od nuly a ze základních komponent, takže si děti osvojí i práci s jednoduchým nářadím (pila, vrtačka, páječka … ). Občas si kroužek zpestříme o nějaké pokusy ze světa chemie a fyziky. Většinu toho, co si děti vyrobí, si budou moci odnést domů, takže i rodiče budou moci sledovat zručnost svých ratolestí! Technická zdatnost a operativní přemýšlení získané v rámci lekcí pak bude všem účastníkům sloužit při řešení ryze praktických situací, které je mohou v životě v práci i doma potkat. Během pololetí proběhne celkem 5 lekcí a každá z nich bude zaměřena na jeden technický fenomén a výrobu nějakého „udělátka“ vztaženého k tomuto tématu.

Lekce je určena pro minimálně 3, maximálně však 5 dětí a základem je individuální přístup a pomoc každému účastníkovi dle jeho schopností a zájmu. Kurzy jsou vhodné pro děti od 9 let (3. třídy), ale vždy záleží na individuálních schopnostech a zájmu dítěte.

Cena: — Kč s DPH / 5 setkání (á 2 hodiny) s pomůckami a materiálem

Místo kurzu: budova JHV – Thámova 18, Praha 8

Kdy:

Lektor: Série lekcí s tímto tématem bude projektově vedena strojařem Vaškem Luňáčkem

Přihlášky: 

Zaujala vás některá z hodiny a chtěli byste si workshop vyzkoušet? Přihlášky na jednotlivé lekce – připravujeme.

Více info o náplni a konkrétní data setkání 2. pololetí najdete v následujícím souboru: DIY_2019-20

Budeme se těšit na každého, kdo má chuť poznávat, co jak funguje, nebojí se nových věcí a práce, kterou ještě nikdy nedělal!  🙂