Zdeněk Smrčka

Zapálený Matfyzák, kterého baví práce s dětmi a dospělými a rád předává své vědomosti. Garant odborných informatických, matematických a technických kroužků a kurzů Intellectus.

Vystudoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu v Praze a to dva obory: Obecnou Informatiku a Matematiku a informatiku zaměřenou na vzdělání. Dlouhá léta jsem pracoval pro projekt Talnet pod NIDV při MŠMT jako koordinátor a technická podpora T-kurzů pro zvídavou a nadanou mládež se zájmem o přírodní a technické vědy a působil jako odborný pracovník pro vzdělávací a týmové aktivity pro projekt Perun.

Od roku 2019 jsem byl vedoucí Digitální a technologické laboratoře DATEL v rámci Systému podpory nadání při MŠMT, kde celý jeho tým pomáhá zavádět ve školách v ČR technologické novinky do výuky.

Nyní pracuji pod NPI ČR v oddělení digitalizace ve vzdělávání na různorodých projektech a přitom se věnuji práci s nadanými dětmi.

Důležité je pro mě, že žáky dané téma baví a zároveň se učí.

Vyučuji odborné informatické a matermatické kroužky, vedu individuální kurzy pro firemní klientelu/školy a zabývám se dalším rozvojem zaměřeným na informatiku a matematiku. Reference od účastníků veřejných kurzů: http://www.naucmese.cz/zdenek-smrcka

E-mail:  zdeneksmrcka[zavinac]intellectus.cz

Telefon: 721 679 028