Workshopy

Letos pro vás chystáme nová témata workshopů v Praze i Brně. Témata a jejich rozvrh je zatím v přípravě a brzy ho zveřejníme.  Nebudou chybět ani oblíbení Ozoboti a další zajímavé programovací a badatelské aktivity!

Nejaktuálnější informace naleznete vždy zde nebo na našem facebooku.

  • Workshopy jsou vhodné pro děti od 6 let dle specifikace termínu
  • V nabídce aktuálně:

Praha – Podolská vodárna

Ozobotí hrátky 3. 12. 2022

Zimní chemický workshop – Vyrob si vlastní sněžítko 4. 12.  a 17. 12. 2022

Brno

Hrajeme si s Hexbugy 10. 12. 2022

a brzy zveřejníme další:-)

  • Přihlášky zde

Dřívější nabídka workshopů:

Nabídka workshopů na Talentpointech 2019/20:

! Do It Yourself – Odporové vypalování obrazců do dřeva – 17. 3. 2020 

! Technické soboty: pokračování se Scratchem a další fyzikální a chemické pokusy – 7. 3. 2020  

Hrajeme si s Ozoboty a programujeme – workshop pro všechny nadšence do programování a robotů, kteří by se chtěli začít programování učit i si své schopnosti rozvíjet při tématických workshopech pokročilejšího programování Ozobotů.

Nakóduj si arkádovou konzoli – workshop pro všechny zájemce se základními zkušeností s programováním, tentokrát půjde o naprogramování arkádové konzole.

Hrajeme si s mikropočítačem – workshop pro všechny zájemce se základními zkušeností s programováním, tentokrát půjde o naprogramování vlastních her na mikropočítači.

Základy s Arduinem – workshop pro všechny zájemce se zkušeností v programování , tentokrát půjde o programování destičky Arduino.

 

Loni bylo tématem workshopů DO IT YOURSELF / VYROB SI SÁM – pro velký zájem se na ně letos můžete přihlásit jako na kroužek Do It Yourself s Vaškem Luňáčkem 🙂

 

DIY: LED lampička

Vyrobíte svou vlastní LED lampičku s motivem podle vlastního výběru – motiv lampičky na plexisklo budeme vybrušovat přímou bruskou. Vyzkoušíme si také jednoduchou práci se dřevem nebo si zapojíme elektrický obvod, aby lampičky svítily. Kromě toho na lampičce samotné bude krásně vidět optický efekt šíření světla v plexiskle 🙂

DIY: Motor z Fidget Spinneru

A přece se točí! To neplatí pouze o planetě zemi, ale i o spoustě užitečných věcí kolem nás, například o elektromotoru. Pokud by nebyl, tak bychom neměli vrtačky (ani ty zubní), mixéry, elektrokoloběžky, fény, holící strojky, tramvaje, auta Tesla a spoustu dalších užitečných věcí. Chcete se dozvědět jak je možné, že to funguje? Tak přijďte. Něco se dozvíte a jeden jednoduchý motorek si vyrobíte a odnesete domů.

DIY: Pop Pop lodička

Zajímá Vaše děti, jak věci fungují? Další workshop ze série DIY bude pro ně super zábava i vzdělávání! Při tomto workshopu děti vyrobí lodičku poháněnou jednoduchým parním pohonem. Tělo lodičky bude převážně z polystyrenu, tudíž děti využijí svoji kreativitu při tvarování a zdobení lodičky. Pohonné ústrojí bude využívat dostupné kutilské suroviny a s funkčními modely po sestrojení a nabarvení uspořádáme na konci závody, při kterých zjistíme, čí lodička je nejrychlejší! Samozřejmě si také vysvětlíme, jak to celé funguje. Vyrobené lodičky si poté děti budou moci odnést domů 🙂